NEWS – novinky
Ambiente 2020

Ve dnech 7. – 11. února 2020 se bude naše firma prezentovat svou účastí na prestižním veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se svými exponáty jistě zaujmeme další potencionální odběratele naší produkce a zajistíme tak více budoucnost poctivé české výroby broušeného skla.

Web prezentace na Ambiente
Trofeje pro Veslařský klub Neratovice

Bylo nám velkým potěšením, když si nás z mnoha firem vybral Veslařský klub Neratovice k navržení a vytvoření trofejí, jejich výrobu jsme si náležitě užili a troufáme si říci, že sklidily velký úspěch.
Sklářské Sympozium broušení skla 2019 Světlá nad Sázavou (31.5. – 1.6.2019)

Vítězství! Již počtvrté jsme zažili obrovskou radost při vyhlašování v soutěži těch nejlepších brusičů skla ve Světlé nad Sázavou. Aleš Zvěřina zvítězil a získal zasloužené 1. místo v kategorii “Povinný tvar”. Opět tekly litry potu a nervy byly na pochodu, ale stálo to za to. Vyhlášení vítězů proběhlo opět v Rytířském sále Světelského zámku.

Mistři tradičního řemesla ručního brusu ze skláren Moser, Rückl, Preciosa, Rona a mnoha dalších, včetně naší firmy zastoupené Alešem Zvěřinou, přetvářeli čisté křišťálové tvary do broušených uměleckých děl. Poměřili tak své síly v mimořádné disciplíně ručního brusu, která nepřestává fascinovat svou precizností a krásou.

Vítězný kus je z českého křišťálu s ojedinělým brusem, který zdobí stříbrné koule z úžasným a neuvěřitelným příběhem z názvem “Krupobití / Hailstorm”.

 

Musíme také pogratulovat Petru Slavíkovi k 1. místu v kategorii “Volná tvorba”. Bylo to úžasné setkání a těšíme se na další ročník.

Velké poděkování patří firmě Bohemia Machine za skvělou organizaci brusičského sympozia.
Skleněná zeměkoule

Pod rukou Zlaty Zvěřinové vznikla unikátní skleněná zeměkoule (globus).
Foto: Ondřej Pomykal.
Skleněná noc 2018

Již 3. rokem se zúčastnili skleněné noci (9.11.2018), kde se představila veřejnosti naše firma se svou produkcí. Členové našeho týmu představili brusičské a malířské řemeslo přímo na dílnách v budově sklářské školy v Novém Boru ulice Wolkerova 316.
IGS 2018 – fotoreportáž

IGS 2018 v prostorách studia AZ-Design se povedlo, potěšila nás hojná účást a zájem nejen o produkci celého studia AZ-Design, ale také samozřejmě o prezentaci Barbary Nanning, Aleše Vašíčka a Zlaty Zvěřinové.
Výtvarníci na IGS 2018 v areálu firmy Aleš Zvěřina (bývalé ZPA)


Barbara Nanning Aleš Vašíček Zlata Zvěřinová
Barbara Nanning
S Barbarou Nanning spolupracujeme již dlouhá léta a je nám ctí, že v době IGS tedy od 4.-7.10.2018 bude tvořit tato holandská výtvarnice na našich brusičských dílnách. Srdečně Vás zveme.
Aleš Vašíček
Aleš Vašíček je výtvarník zabývající se především tavenou plastikou. V době IGS od 4.-7.10.2018 nám bude ctí ho přivítat na naši firmě, kde bude vytvářet skleněné objekty na brusičské dílně.
Zlata Zvěřinová
Zlata Zvěřinová je nejen majitelkou stejnojmenné firmy, ale také vytváří skleněné malované objekty do interiérů a skleněné šperky pod “Zlata a Alena Jewellery”. V době IGS, tedy od 4.7.10.2018, můžete vidět její tvorbu na malířských dílnách v budově areálu bývalého ZPA. Všechny vás srdečně zveme a těšíme se na Vás. Vaše firma Aleš Zvěřina.
13. Mezinárodní sklářské symposium – IGS

Nový Bor, Česká Republika, 4. – 6. Října 2018

Mezinárodní sklářské sympozium “IGS” se poprvé uskutečnilo v roce 1982.

IGS” Zve přední umělce a designéry z celého světa, aby zrealizovali svoje nápady s asistencí místních skláren.
Každé tři roky, se dají dohromady s místními skláři a pracují v hutích, brusírnách, malířských dílnách, před návštěvníky a odbornou veřejností, aby demonstrovali své schopnosti.

Z Mezinárodního sklářského symopozia se stala unikátní a prestižní událost, místo kde se lidé scházejí, je to symbol tvořivosti a nových možností ve světě skla.

Barbara Nanning: “Budu pracovat ve studiu AZ-Design, Egermanna 322, Nový Bor.”

Pro více informací:
www.igsymposium.cz/aktuality-en

www.barbarananning.nl
Petrolejové lampy

Novým produktem v našem sortimentu jsou petrolejové lampy, které dekorujeme bronzem, platinou a zlatem.
IGS 2018 – pozvání na 6.10.2018 do AZ-Designu

Přípravy na IGS jsou v plném proudu. Banner vyvěšen, výtvarníci připraveni předvést to nej z jejich tvorby. Neváhejte a přijďte se na nás 6.10.2018 podívat, po celou dobu Vám bude k dispozici celý náš tým. Těšíme se na Vás.
Váš AZ-DesignNové produkty

V brzké době se můžete těšit nejen na naše nové produkty, ale také na katalog z prostředí barokního zámku.
IGS 2018 | 4.-7.10.2018

Ve dnech 4. až 7. října 2018 přivítá město Nový Bor na Mezinárodním sklářském sympoziu IGS 2018 opět skláře z domova i ze světa, aby zde po dobu čtyř dnů v hutích i rafinačních dílnách realizovali své návrhy. Od roku 1982, kdy se uskutečnil první ročník sympozia, se letos setkají skláři v Novém Boru již potřinácté. Každé toto mezinárodní setkání sklářských umělců, výtvarníků a designerů bylo unikátní, mělo svá specifika, novinky a rekordy, jedno však měla všechna sympozia společné. Nabídla možnost k setkání sklářů z celého světa v prostředí společné tvůrčí práce, výměny názorů a zkušeností, získávání a posilování kontaktů a přátelství a nejinak tomu bude i v roce 2018. O tom ostatně vypovídá i hlavní motto letošního ročníku – Sklo nás spojuje.

http://igsymposium.cz/
Poděkování – článek v deníku Českolipsko

Deník Českolipsko zveřejnil v č. 27/2018 v sekci Napsali nám do redakce poděkování za vstřícnost při exkurzi v naší firmě. Děkujeme tímto za uznání.
Tenisový turnaj MONETA Czech Open Prostějov 2018

V červnu letošního roku se v areálu TK Prostějov odehrál tenisový turnaj MONETA Czech Open Prostějov 2018. Naše firma ve spolupráci s firmou Verreum Prague ceny na tento turnaj navrhla a vyrobila. Bylo nám ctí se na tomto projektu podílet.
Výstava “Na hraně” v Oseku

Během července 2018 jste mohli navštívit výstavu “NA HRANĚ” pořádanou v Galerii informačního turistického centra města Osek s prezentací tzv. hranovaného skla od Aleše Zvěřiny. Ochutnávkou atmosféry výstavy přinášíme pár reportážních fotografií ze zahajovací vernisáže.
Foto: František Kumšta.

Více na www.aleszverina.cz
Sympozium brusičů ve Světlé n/Sázavou 2018

Vítězný kus (1. místo v kategorii ruční brus – povinný tvar) je z českého křišťálu o hmotnosti 15 kg. Po opracování do finální podoby zůstalo cca 12 kg… 3 kg ze skleněného materiálu bylo opracováno řezáním, broušením, modelováním a závěrečným leštěním, až vznikl překrásný kus. V samotném srdci tohoto kusu s názvem „THE CIRCLE OF LIFE“ je vsazena skleněná vystříbřená koule rozehrávající úžasný kontrast nápadu a optiky.

V druhé kategorii – volná tvorba – vytvořil Aleš Zvěřina broušenou vázu „TWIST“ z podjímané vázy (amber). Jde o hloubkový brus vyžadující velkou přesnost. Výsledkem je krása čistoty a optiky. Váza „TWIST“ měla rovněž veliký úspěch a obdiv.

 

Ceny pro Ministerstvo vnitra ČR

Ceny v podobě razítka pro soutěž Přívětivý úřad, jejichž návrhem i zpracováním se pyšní naše firma a která nesou název Stamp N°2, vytváříme opakovaně pro Ministerstvo vnitra ČR.
Projekt TOUR DE CHINA

Naše firma byla oslovena pro broušení trofejí náročného provedení pro automobilku ŠKODA. Bylo nám velikou ctí se tohoto projektu zúčastnit.
NAHORU

 

archivAleš Zvěřina, B. Egermanna 322, Nový Bor | e-mail: ales@az-design.cz | © MMXV AZ–design |  Valid XHTML 1.0 Transitional Seo servis S-rank 
SEO webu sledují SEO nástroje.cz