NEWS – novinky


IGS 2018 | 4.-7.10.2018

Ve dnech 4. až 7. října 2018 přivítá město Nový Bor na Mezinárodním sklářském sympoziu IGS 2018 opět skláře z domova i ze světa, aby zde po dobu čtyř dnů v hutích i rafinačních dílnách realizovali své návrhy. Od roku 1982, kdy se uskutečnil první ročník sympozia, se letos setkají skláři v Novém Boru již potřinácté. Každé toto mezinárodní setkání sklářských umělců, výtvarníků a designerů bylo unikátní, mělo svá specifika, novinky a rekordy, jedno však měla všechna sympozia společné. Nabídla možnost k setkání sklářů z celého světa v prostředí společné tvůrčí práce, výměny názorů a zkušeností, získávání a posilování kontaktů a přátelství a nejinak tomu bude i v roce 2018. O tom ostatně vypovídá i hlavní motto letošního ročníku – Sklo nás spojuje.

http://igsymposium.cz/
Pozvání na výstavu “Na hraně” v Oseku

Do 22. července 2018 můžete navštívit výstavu “NA HRANĚ” pořádanou v Galerii informačního turistického centra města Osek s prezentací tzv. hranovaného skla od Aleše Zvěřiny. Ochutnávkou atmosféry výstavy přinášíme pár reportážních fotografií ze zahajovací vernisáže.

Více na www.aleszverina.cz
Vážení zákazníci / obchodní partneři,

děkujeme za Vaši dosavadní přízeň a dovolujeme si Vám tímto oznámit omezení výroby v naší sklářské společnosti od 23. 7. do 5. 8. 2018.
V uvedeném termínu bude celozávodní dovolená.
Sympozium brusičů ve Světlé n/Sázavou 2018

Vítězný kus (1. místo v kategorii ruční brus – povinný tvar) je z českého křišťálu o hmotnosti 15 kg. Po opracování do finální podoby zůstalo cca 12 kg… 3 kg ze skleněného materiálu bylo opracováno řezáním, broušením, modelováním a závěrečným leštěním, až vznikl překrásný kus. V samotném srdci tohoto kusu s názvem „THE CIRCLE OF LIFE“ je vsazena skleněná vystříbřená koule rozehrávající úžasný kontrast nápadu a optiky.

V druhé kategorii – volná tvorba – vytvořil Aleš Zvěřina broušenou vázu „TWIST“ z podjímané vázy (amber). Jde o hloubkový brus vyžadující velkou přesnost. Výsledkem je krása čistoty a optiky. Váza „TWIST“ měla rovněž veliký úspěch a obdiv.

 

Ceny pro Ministerstvo vnitra ČR

Ceny v podobě razítka pro soutěž Přívětivý úřad, jejichž návrhem i zpracováním se pyšní naše firma a která nesou název Stamp N°2, vytváříme opakovaně pro Ministerstvo vnitra ČR.
Projekt TOUR DE CHINA

Naše firma byla oslovena pro broušení trofejí náročného provedení pro automobilku ŠKODA. Bylo nám velikou ctí se tohoto projektu zúčastnit.
Zlatý roh / ceny pro Českou poštu

Jako firma s dlouholetou tradicí vytváříme pro firmy a společnosti různé ceny či ocenění. Jednou z nich jsou i ceny pro Českou poštu, které jsme vytvořili v letošním roce.
GOLDEN BLOT

Dne 20.2.2018 se v hotelu Kampa v Praze konalo předávání nominačních cen, které naše firma pro tuto událost nejen navrhla, ale i vytvořila. Bylo nám ctí se podílet na akci, jakou je mezinárodní charitativní projekt GOLDEN BLOT, kde je hlavní patronkou Kateřina Brožová.
Ambiente 2018

Ambiente 2018, které se konalo v termínu od 9. – 13.2.2018 ve Frankfurtu n.M., dopadlo pro naši firmu s více než pozitivním výsledkem. Naše kvalitní práce se sklem byla hodnocena velice kladnými ohlasy, což je pro nás jako pro firmu s dlouholetou tradicí velikým pozitivem a radostí. Pro přiblížení atmosféry na Ambiente přikládáme fotografie nejen hotového stánku, ale také jeho stavbu, kterou jsme si všichni náležitě užili.

   Ambiente 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na Ambiente do Frankfurtu n.M., kde budete vřele přivítání v termínu od 9. do 13. února 2018 v hale 6 naší firmou AZ–Design. V letošním roce spolupracujeme s firmou Bohemia Treasury, které zušlechťujeme jejich lisované kolekce a proto jsme se rozhodli završit tuto spolupráci společnou výstavou na výše zmíněném Ambiente. Za naši firmu na Vás čekají nové a originální designové produkty, které vznikaly pod vedením našich designérů, ale také klasické broušené a malované sklo, ve kterém jsme předními výrobci na našem i zahraničním trhu. Budeme velmi rádi, když nás v daných termínech navštívíte. S pozdravem Vaše firma AZ–Design.
Skleněná noc 2017

V pátek 3. listopadu 2017 proběhla akce „Skleněná noc” ve školní sklářské huti v Novém Boru, kde Aleš Zvěřina předváděl i broušení skla.Návštěva ministryně práce a sociálních věcí ČR

V úterý 10. října 2017 naši firmu navštívila v rámci návštěvy Libereckého kraje a Českolipska ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová, při které se mohla seznámit s výrobním prostředím provozů brusičů a malování skla, prohlédnout si řadu různých výrobků od polotovarů po finální výrobky.
TrialGP – FIM Trial World Championship 2017

Pro mistrovství světa v trialu jsme byli poctěni možností vyrobit exkluzivní trofeje (4 kategorie soutěže: TrialGP, Trial2, TrialGP women a Trial2 women) konaného ve dnech 9.-10. září 2017 v Sokolově – ČR. Více o akci naleznete i na FB TrialGP , samozřejmě najdete i na našem profilu FB
Potěšilo nás poděkování a zaslání fotografií z akce od zadavatele Ing. Šárky Šafnerové: “Moc děkujeme za nádherné trofeje pro naší akci – Mistrovství světa v trialu, které se konalo tento víkend v Sokolově. Krásné zpracování, návrh, balení a komunikace… vše prostě na jedničku

   Barbara Nanning opět u nás / 2017

Uznávaná holandská výtvarnice Barbara Nanning opět pracovně navštívila studio AZ-design Nový Bor pro finalizaci uměleckého skla broušením, pískováním a zlacením. Produkci Barbary Nanning si můžete prohlédnout na webových stránkách http://barbarananning.nl , kde naleznete i další informace o pořádaných výstavách po celém světě.

Ukázka již hotových výrobků z letošní kolekce (zveřejněno se svolením B. Nanning)
MAX CENA 2016

Předání cen MAX CENA 2016 proběhlo 24.8.2017 při slavnostním ukončení UPC MAX KINO. Bližší informace a videoreportáž najdete na našem Facebooku
Tavení skla dřevem Deštné v Orlických horách 2017

I tento rok se první víkend v srpnu konala akce Tavení skla dřevem, kterou připravila ve spolupráci Obec Deštné v Orlických horách a Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel, spolu s novoborskými skláři a taviči a místními nadšenci, kteří tuto tradici sklářství udržují. Firma Aleš Zvěřina & studio AZ-Design se samozřejmě zúčastnila také s ukázkami broušení a malování skla vč. prezentace a prodeje skla.

Ve dnech 4. – 6. 8. 2017 se v zahradě Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách konal již 26. ročník. Bez této tradiční a oblíbené akce, jejíž součástí je tavení skla dřevem si už léto v Deštném nikdo nedokáže představit. Každoročně si tyto Svátky skla nenechá ujít spoustu návštěvníků a i letošní ročník navštívilo spoustu lidí. Návštěvníci mohli na vlastní oči vidět technologii zpracování skla v peci sv. Máří Magdaleny, ve které se topí dřevem – tento postup již nikde jinde není k vidění.

Při těchto Svátcích skla se také prezentovala i řemesla spojená se sklem – broušení skla, malování skla, leptání, rytí, drátování, skleněné korálky, vinutí perel, podmalba na skle, výroba skleněných figurek a ozdob či tiffany výrobky i skleněné vitráže. Nechyběli ani rukodělné dílničky či regionální producenti se svými vyhlášenými produkty. Návštěvníci si mohli vyzkoušet i foukání do píšťaly a odnést si vlastnoručně vyfouknutou kouličku, nebo si mohli zakoupit krásné výrobky ze skla ať už v podobě džbánků, skleniček, pohárků nebo krásné šperky. Jako každoročně závěrem akce proběhla dražba výrobků sklářů.
Výstava Neobvyklá krása skla

Výstava exkluzivního designového skla z dílny Aleše a Zlaty Zvěřinových do Městského muzea ve Dvoře Králové byla pořádána od 1. července do 27. srpna 2017.

Pár fotografií ze zahájení slavnostního zahájení výstavy “Neobvyklá krása skla” 30.6.2017 (Foto Pavel Švajc)

Grál města Nový Bor
Soutěž brusičů skla 2017, Světlá nad Sázavou – ozvěny ze Sympozia

Pohled na hotovou broušenou skleněnou vázu nechává svou jiskrou, zářivostí a lehkostí v pozadí skutečnosti pracnost a náročnost výroby každého detailu. Každá kapka potu je zúročena radostí z povedeného díla, když z polotovaru vznikne během celodenní práce exkluzivní exemplář. Na dokumentačních fotografiích (fotografka Marika Machková) ze sympozia brusič a designer Aleš Zvěřina a asistující manželka Zlata Zvěřinová.

(Všechny fotografie této fotogalerie podléhají autorským právům Mariky Machkové)
Sympozium – Soutěž brusičů skla 2017, Světlá nad Sázavou

Ve dnech 2. – 3. června 2017 proběhlo ve sklárně Bohemia Machine ve Světlé nad Sázavou již tradiční Sympozium / Soutěž brusičů skla.
Do soutěže jsme se letos zapojili vytvořením dvou nových exkluzivních váz, a to technicky náročnou “Mumií” v kategorii Povinný tvar a opticky hravou vázou “Neptun” v kategorii Volná tvorba. Jsme potěšeni, že jsme se mohli zúčastnit soutěže se skvělou atmosférou a přispět tak svým dílem českému sklu, kterým žijeme dnem i nocí.
Trofeje Vzdušný dech (Air Breath) pro XVIII. Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů 2017

Dlouholetou tradicí, ale hlavně vysokou uměleckou úrovní, se mohou pochlubit mezinárodní soutěže velkých dechových orchestrů, pořádané v Ostravě v pravidelných dvouletých cyklech již od roku 1981. Studio AZ design i letos realizovalo pro tento festival trofeje, které jsou vyrobeny náročnou technikou kombinace podjímaného a přejímaného skla s rukopisem designera a brusiče skla Aleše Zvěřiny. Ztvárnění trumpety s linkami – osnovou náročným brusem pokračovalo pískováním dalších hudebních motivů – not a hudebních značek. Celková originalita tohoto návrhu je typická a symbolická pro tento hudební festival.
Ceny pro Přívětivý úřad obcí III. typu 2017

Dne 17. května 2017 proběhl druhý ročník slavnostního předávání ocenění Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. Stejně jako loňský rok i letos jsme vyrobili trofeje pro tuto akci, tentokráte v kombinaci křišťálu, přejímaného a ametystového skla.

Do soutěže se přihlásilo 165 obcí III. typu (a městských částí hl. m. Prahy), tedy 73 % ze všech obcí III. typu. Nejpřívětivější úřady byly letos opět vyhlašovány v jednotlivých krajích a celorepublikově. Nejpřívětivějším úřadem České republiky se letos stal městský úřad ve Žďáře nad Sázavou. Druhým magistrát v Liberci a třetím městský úřad ve Valašských Kloboukách.

Ceny pro Přívětivý úřad 2017Mobilní workshop v hotelu Esplanade – Mariánské Lázně

V sobotu 13.5.2017 jsme na soukromé akci /wellness víkend se zabavným programem/ v hotelu Esplanade v Mariánských Lázních předváděli broušení a malování skla spojené s prezentací a prodejem exkluzivních kousků z naší produkce. Atmosféra byla fantastická, zájem o možnost si vyzkoušet brousit nebo malovat sklo pod širým nebem byl velký.
Účast na veletrhu HOTELEX Shanghai 2017

Ve dnech 28.3.-31.3.2017 jsme se účastnili veletrhu HOTELEX Shanghai and EXPO FINEFOOD 2017, který patří v současnosti nejvýznamnějším, nejrozsáhlejším a nejnavštěvovanějším výstavám v Číně zaměřeným nejen na interiérový design, jako je sklo a nábytek, ale také na hospitality. Naše firma Aleš Zvěřina & studio AZ-Design využila jedinečné příležitosti se představit se svými špičkovými výrobky na velkém a stále rostoucím trhu. Letošní 26. ročník výstavy obsadil veškeré prostory výstaviště v Pudongu. Návštěvníci mohli spatřit zlomek naší produkce a zájem byl opravdu velký.
Slosování dětských vstupenek o akvárium v hodnotě 5.000 Kč

Jako vánoční dárek obdrželi zaměstnanci, kteří mají děti, od firmy ALADIN-GLASS CRAFT s.r.o. / Aleš Zvěřina a Zlata Zvěřinová i dětské slosovatelné vstupenky s hlavní výhrou o kompletně vybavené akvárium v hodnotě 5000 Kč. Slosování proběhlo 5.4.2017 v prostorách Veřejného akvária Česká Lípa a následně byla předána i cena. Vylosovaným a výherním kódem útržku dětské vstupenky byl kupon: AZ 27Výroba exkluzivních váz

Přinášíme vám pár videozáběrů z finalizované výroby zakázkových váz, které na sobě nesou kombinaci broušeného dekoru, pískovaní, zlacení, listrování, malování na skle, lesklé a matné zlacení.
NAHORU

 

archivAleš Zvěřina, B. Egermanna 322, Nový Bor | e-mail: ales@az-design.cz | © MMXV AZ–design |  Valid XHTML 1.0 Transitional Seo servis S-rank 
SEO webu sledují SEO nástroje.cz