Spolupráce s výtvarníky a designéry

Firma AZ design se může pochlubit velmi vysokou kvalitou prací ve spolupráci s firmami, umělci a výtvarníky:


Barbara Nanning (realizace mnoha kolekcí a unikátních objektů) Antonín Mrnka (studio Manto – Indiánské hlavy)
Suchopárek David (realizace největší chmelové šišky) Janecký Jan (realizace neobyčejných skleněných pohárů)
Jiří Šuhájek (realizace kolekce váz ročních období) Carina Riezebos (podjímané amfory)
Izabela Skřiváňová (broušené vázy) Bořek Šípek (broušení skleněných objektů)
Petr Larva (broušení skleněných duší a královských korun) Kevin Klein (skleněný měsíc)
Jan Falta (skleněné plastiky) Pavel Veiseitl (skleněné plastiky)
Jiří Pačínek (zakázkové foukání) Sans Souci (komponenty na exkluzivní lustry)
Lasvit (tour de France) Ajeto (skleněné plastiky)
Astera (studiové broušení) Moser (broušení na zakázku)
Halama František (broušení na zakázku) Arťel (tvorba společných designů)

 


Barbara Nanning opět u nás / 2017

Uznávaná holandská výtvarnice Barbara Nanning opět pracovně navštívila studio AZ-design Nový Bor pro finalizaci uměleckého skla broušením, pískováním a zlacením. Produkci Barbary Nanning si můžete prohlédnout na webových stránkách http://barbarananning.nl
Umělecké sklo Barbary Nanning pro rok 2016

Během prosince 2015 jsme tradičně jako po mnoho let spolupracovali s holandskou výtvarnicí Barbarou Nanning. Její kolekci pro rok 2016 můžete shlédnout na webových stránkách Barbary Nanning – http://www.barbarananning.nl.

Millefiori – umělecké sklo Barbary Nanning

V listopadu 2014 jsme opět spolupracovali s holanskou výtvarnicí Barbarou Nanning, která nás oslovila s novým projektem “Millefiori – Firebirds”. Finální kompozici můžete obdivovat na Artgenéve 2015 /Švýcarsko, Ženeva/ – http://www.tastecontemporarycraft.com/barbara-nanning, ale také na webových stránkách samotné umělkyně paní Barbary Nanning – http://www.barbarananning.nl.
S paní Barbarou spolupracujeme již několik let, proto byl tento projekt další příjemnou výzvou v naší několikaleté spolupraci.
Spolupráce a realizace projektu indiánské hlavy s Antonínem Mrnkou

website studo Manto
Spolupráce s holandskou výtvarnicí Barbarou Nanning

website Barbara Nanning

logo IGS Nový Bor Bylo nám ctí hostit v našem sklářském ateliéru významnou holandskou výtvarnici Barbaru Nanning, které jsme se věnovali po celou dobu pořádání sklářského sympozia IGS 2012 a pomáhali jí s realizací skleněných objektů.

První den se její ztvárnění realizovalo formou foukání a modelování ve sklárně Slavia, kde jsme společně řešili technické provedení a sladění technik hutního zpracování. Druhý den se přesunuly hotové výrobky ze sklárny do ateliéru AZ design, kde jsme spolu zušlechťováním a modelováním formou broušení a leštění finalizovali objekty do konečné podoby.

Přírodní ztvárnění vinných plodů s kombinací kokonem motýla – tuto kolekci je možné shlédnout ve Sklářském muzeu v Novém Boru.

IGS 2012 hostilo přes 70 výtvarníků a designérů z celého světa včetně Barbary Nanning, která s ostatními účastníky sympozia vytvářela skleněné plastiky pro tuto akci. S Barbarou Nanning spolupracuje sklářský ateliér Aleše Zvěřiny od roku 2001. (12.10.2012)
Aleš Zvěřina, B. Egermanna 322, Nový Bor | e-mail: ales@az-design.cz | © MMXV AZ–design |  Valid XHTML 1.0 Transitional Seo servis S-rank 
SEO webu sledují SEO nástroje.cz